אפליקציה המחזקת את שרירי רצפת האגן

בחירת טיפול זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בבריחת שתן!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אפליקציה לחיזוק שרירי רצפת האגןחברת Minna Life האמריקאית הודיעה לאחרונה כי הצליחה לפתח אפליקציה מהפכנית שתסייע בעתיד הלא רחוק למיליוני נשים בכל רחבי העולם ליהנות מתכנית אימונים אישית לשרירי רצפת האגן.

השימוש באפליקציה כרוך בהחדרה של מכשיר מיוחד לנרתיק שנקרא kGoal Smart Kegel Trainer. כאשר המכשיר ממוקם בנרתיק המשתמשות יכולות להתחיל לבצע תרגילים שונים שמיועדים לחזק את שרירי רצפת האגן. במהלך ביצוע התרגילים המכשיר אוסף נתונים שונים ומשדר אותם בזמן אמת למכשיר הסמארטפון.

כיצד פועלת האפליקציה?

המכשיר שמוחדר לנרתיק הוא למעשה בלון שמצויד בחיישני לחץ ותדירות המאפשרים לקבל נתונים לגבי עוצמת ההתכווצות של השרירים ותדירות ההתכווצויות. כאשר האישה מפעילה לחץ על שרירי האגן, הבלון מסוגל למדוד במדויק את מידת הלחץ שהופעלה, לחשב את מספר הלחיצות לשנייה וכאשר התרגיל מבוצע באופן שגוי או לא מותאם הוא מסוגל להעניק משוב שלילי באופן מידי.

המפתחים של האפליקציה דיווחו לאחרונה כי בקרוב אפשר יהיה לשלב בה משחקים שונים שניתן יהיה לשחק בהם במהלך ביצוע התרגילים השונים.

היכן ניתן להשיג את המכשיר?

נכון לכתיבת שורות אלה עדיין לא ניתן לרכוש את המכשיר בחנויות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמכשיר מוצע לציבור הרחב רק באמצעות אתר קיקסטארטר, אתר מימון המונים שמטרתו לעקוף את נתיבי השגת המימון הקלאסיים על ידי שיווק ישיר של המוצר מהיצרן לצרכן דרך אתר אינטרנט.

היעד שאותו הציבו מפתחי המוצר בתחילת הדרך היה תשעים אלף דולר ואילו כבר באמצע חודש יולי של שנת 2014 הצליחו לגייס למעלה ממאתיים אלף דולר, כך שככל הנראה כבר בחודשים הקרובים יתחילו לשווק את המכשיר המהפכני בחנויות.

היתרונות של המכשיר

נשים רבות שסובלות מאובדן השליטה על שלפוחית השתן מונחות על ידי הרופא המטפל בהן לבצע סוגים שונים של תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן. עם זאת, רבות מהן לא מקפידות על ביצוע התרגילים באופן מסודר כיוון שמדובר על תרגילים שלא תמיד ניתן לבצע בקלות. כמו כן, רבות מהנשים שהתנסו בביצוע התרגילים מדווחות על כך שמדובר על תרגילים שניתן בכלל לדעת האם הביצוע שלהם מוצלח או לא. בנוסף, לרוב מדובר על תרגילים שמסבים שעמום רב לנשים שמבצעות אותם.

לפיכך, למכשיר המהפכני קיימים שני יתרונות מרכזיים. היתרון הראשון הוא הפגת השעמום כתוצאה מהאינטראקציה ומהפידבק המידי והיתרון השני הוא בכך שהמכשיר מאפשר לקבל מידע בזמן אמת בנוגע לאופי ביצוע התרגיל. בעזרת האפליקציה המיוחדת ניתן לבנות תכנית אימונים אישית וכן לעקוב אחרי התקדמות התכנית ואחרי התחזקות השרירים.

אמנם מוקדם מדי לקבוע, אך נראה כי מדובר על מכשיר שיהווה חלק אינטגרלי ממערך הטיפולים בנשים שסובלות מהיחלשות של שרירי רצפת האגן בעתיד.

אפליקציה לחיזוק שרירי רצפת האגן

אז מה היה לנו בכתבה:

רינת בר-לב

רינת בר-לב

מומחית לטיפול בבריחת שתן למבוגרים, מתבגרים וילדים. רינת עם נסיון רב בהתמודדות עם בעיות שליטה על הסוגרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב