סוגי דליפת שתן אצל נשים

בחירת טיפול זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בבריחת שתן!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם את מודעת לעובדה כי דליפת שתן נפוצה מאוד אצל נשים? ישנן נשים רבות שבוחרות להסתיר זאת, אך אל לך לחשוב כי את מתמודדת עם הבעיה הזו לבדך. יכולות להיות סיבות רבות שגורמות לנשים להתמודד עם המטרד הספציפי הזה. כדי שיהיה אפשר לקבל את הטיפול ההולם ביותר, מוטב לבחור את הסוג הספציפי איתו את מתמודדת. אין ספק כי בחירת שתן פוגעת בשגרת היום הרגילה ומונעת ממך לבצע המון דברים שהתרגלת לבצע. החדשות הטובות עבורך הן שאת לא צריכה להשלים עם המציאות הזו כפי שהיא. יש מה לעשות כדי למזער את הופעת הדליפות ואולי אפילו להגיע למצב בו תעצרי את הדליפות לגמרי. על מנת שתוכלי להביא את עצמך למצב הזה, חובה עלייך להכיר את סוגי דליפות השתן. סוגי דליפת שתן אצל נשים יהיו שונים בהשוואה לאלה האופייניים אצל גברים.

מהי ההגדרה של דליפת שתן?

ישנה הגדרה ברורה למצב של דליפת שתן, חובה עלייך להכיר אותו לפני שתקראי על הסוגים השונים. יכול להיות שהמצב שאיתו את מתמודדת, הוא לא מצב אופייני של דליפת שתן. אחרי שמכירים את ההגדרה יהיה קל לדעת לאיזו קטגוריה את משתייכת, ועל אילו דברים את צריכה לשים לב. ישנן נשים שמתמודדות עם בעיות רפואיות אחרות שלא בהכרח נוגעות לסוגייה הזו. אך בכל פעם שאת חוששת שאת מתמודדת על דליפה של שתן תוכלי לחזור להגדרה הבסיסית כפי שנקבעה. ההגדרה של דליפת שתן היא מצב של אובדן שתן בצורה לא רצונית. כלומר בכל פעם שאת לא שולטת על הסוגרים באופן עצמאי יהיה מדובר על דליפת שתן.

בריחת שתן בזמן מאמץ

ככל הנראה מדובר על המצב השכיח ביותר שבגללו נשים ניגשות לטיפול בעניין הזה. הבעיה הספציפית הזו אינה נוגעת לגיל מסוים או למצבים רפואיים קודמים שעשויים להוות בעיה. בעת מאמץ ישנה נטייה להתקשות לשמור על הסוגרים ולמנוע בריחה של שתן. המאמץ מביא לעלייה בלחץ התוך בטני, והמנגנונים הקיימים בגוף לא מבצעים את עבודתם. האם מדובר על מצב בריאותי שאמור להדאיג אתכם? כל עוד הוא קורה לעיתים נדירות, אין ממה לחשוש. הסיטואציה הזו אופיינית בעיקר אצל נשים, אך היא יכולה להטריד בין היתר גם גברים.

בריחת שתן בגיל מבוגר

המון נשים מבוגרות מספרות כי הן הגיעו למצב בו הן מתקשות לשמור על הסוגרים שלהן. הסיבה שבגללה נשים מבוגרות מתמודדות עם בריחת שתן היא לרוב קבועה. בגיל מבוגר קיימת התמודדות עם מתן שתן בתדירות גבוהה לעומת גילאים צעירים. נשים מבוגרות בלילות מתקשות לקום לשירותים על מנת לעשות את צרכיהן. כתוצאה מכך ההתמודדות יכולה להפוך להיות קשה עד כמעט בלתי אפשרית. בו בזמן השליטה על הסוגרים הופכת להיות פחות אפקטיבית בדומה לשאר השרירים הקיימים בגוף.

בריחת שתן משולבת

מדובר על בריחת שתן שמשלבת בתוכה גם את הגיל המבוגר וגם את המאמץ. נשים מבוגרות שנמצאות במאמץ מתמיד עשויות לסבול ממצבים רבים של דליפת שתן. השליטה על הסוגרים הופכת להיות קשה עד כמעט בלתי אפשרית בחלק מהמצבים. לכן יהיה עדיף שתתכונני לכל סיטואציה שהיא ותמנעי מהשתן לדלוף החוצה. כיום המודעות לבעיה הזו נפוצה, ישנם תכשירים שמאפשרים שליטה טובה יותר על הסוגרים. הביאי את עצמך למצב בו את מרגישה טוב עם עצמך ולא חוששת מדליפה לא רצונית של שתן. כמובן שאת יכולה להיעזר בכל מיני אמצעי היגיינה שמטרתם לגרום לך להרגיש בטוח בעצמך.

אז מה היה לנו בכתבה:

רינת בר-לב

רינת בר-לב

מומחית לטיפול בבריחת שתן למבוגרים, מתבגרים וילדים. רינת עם נסיון רב בהתמודדות עם בעיות שליטה על הסוגרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב