טכנולוגיית EMS לחיזוק שרירי רצפת האגן ולמניעת בריחת שתן

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול מדויקת ועוצמתית.
ההומאופתיה מאבחנת את המטופל בצורה יסודית ומבינה את מקור ושורש המחלות.
ההומאופטיה משנה את חייו של המטופל ומחזירה אותו לאיזון בריאות ושמחה .

שיטת ems לחיזוק שרירי רצפת האגןבחודש ינואר (2016), פרסם משרד הבריאות אזהרה לציבור מפני סכנות בריאותיות הכרוכות בשימוש במכשירי EMS באופן פרטי ובחדרי כושר. באזהרה נכתב כי המכשירים משמשים לגירוי של שרירים ולכן מיועדים לשימוש רפואי בלבד.

לפיכך לפי האזהרה שפרסם המשרד, שימוש במכשירים אלו ללא פיקוח רפואי עשוי לגרום לסכנה בריאותית ואין להשתמש במכשירים האלו במכוני כושר. פחות מחודש לאחר פרסום האזהרה, שגררה תגובות רבות מצד הציבור, פרסם משרד הבריאות עדכון בנוגע לשימוש במכשירי ה- EMS.

עיקרי העדכון

  • משרד הבריאות ירשום את מכשירי ה- EMS תחת התנאים הבאים:

המכשירים המאושרים לשיווק, לייבוא ולאימון גופני בשיטת ה- EMS יהיו אך ורק מכשירים העומדים בתקנים האירופאיים הנדרשים להפעלת מכשירים אלו ו/או מכשירים בעלי אישור מטעם ה- FDA ו/או מכשירים בעלי אישור של ה- TGA (מנהל המזון והתרופות האוסטרלי).

  • המכשירים המאושרים לייבוא, לשיווק ולאימון גופני בטכניקת ה- EMS יקבלו אישור ממשרד הכלכלה (פטור מתקן) ו/או יאושרו גם במכון התקנים הישראלי.
  • המכשירים יירשמו במשרד הבריאות באחד מהמסלולים הבאים בלבד:

רישום כמכשיר EMS לאימון גופני ללא התוויה רפואית לפי הכללים הבאים:

  • מכשיר EMS לאימון גופני ולשימוש פרטי ואישי יאושר להפעלה על ידי הלקוח רק לאחר שהלקוח יקבל הדרכה מסודרת בת עשר שעות אצל היבואן של המכשיר או מי מטעמו. המכשיר ילווה גם כן בהוראות הפעלה ברורות בערבית ובעברית.
  • מכשיר EMS המיועד לאימון גופני שיימכר לשימוש מסחרי יאושר להפעלה אך ורק

בהתאם לכללים הבאים:

  • מפעיל המכשיר יהיה מאמן חדר כושר מוסמך לפי הגדרתו בחוק הספורט שבנוסף הוסמך על ידי היצרן של המכשיר או מי מטעמו לבצע אימון גופני במכשיר, כאשר ההכשרה של המאמן תכלול לכל הפחות שלושים שעות של הכשרה מקצועית. מתוך שלושים השעות, עשר שעות לכל הפחות יהיו שעות חניכה שיועברו על ידי מאמן מוסמך.
  • ההסמכה תכלול עמידה בבחינות סיום מעשיות ועיוניות כפי שיוגדרו בצורה ברורה על ידי היבואנים של המכשירים ובהתאם למכשירים הרלוונטיים ובאופן שלא יפחת מדרישות היצרן.

רישום כמכשיר EMS רפואי לפי הכללים המקובלים למכשירים מסוגו, כלומר בהתאם לאופן שבו יש לרשום כל ציוד רפואי בישראל כיום.

אודות השיטה

EMS היא טכניקת אימון המבוססת על טכנולוגיה שבה באמצעות פולסים חשמליים מגרים את השרירים. טכניקה זו צוברת בשנים האחרונות פופולריות רצינית מאוד. במקור הטכנולוגיה שנעשה בה שימוש במסגרת טיפולי EMS פותחה לצרכים שיקומיים, אך בהמשך היא אומצה על ידי סוכנות החלל האמריקאית, סוכנות החלל הרוסית וספורטאי על בכל רחבי העולם. כיום היא משמשת כשיטת אימון לגיטימית בקרב מיליוני מתאמנים בפעילות גופנית.

ראשי התיבות של EMS הם Electric Muscle Stimulation, כלומר גירוי חשמלי לשריר. באמצעות ציוד מתאים שהמתאמן או המטופל מרכיב על גופו, ניתן להפעיל את שרירי הגוף שלו על ידי שליחת פולסים חשמליים, אותם מפרשים השרירים כהוראה לפעילות. כבר בשנות השמונים של המאה הקודמת התגלה כי ניתן להקל על תסמינים של בריחת שתן באמצעות טיפולים חשמליים שפעלו על השרירים באופן ממוקד ומחקרים דומים שמצאו ממצאים זהים נערכו לאורך שנות התשעים ובתחילת שנות האלפיים.

כיום ידוע כי על ידי אימוני EMS ניתן גם כן לשפר את פעילות השרירים המונעים את בריחת השתן ולהפחית בצורה משמעותית את תופעות בריחת השתן הן בקרב נשים והן בקרב גברים. מומלץ להתעניין בנושא, שעדיין נמצא במחקר אינטנסיבי.

ראו גם:
ציוד רפואי לסובלים מבריחת שתן

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of רינת בר-לב
רינת בר-לב

מומחית לטיפול בבריחת שתן למבוגרים, מתבגרים וילדים. רינת עם נסיון רב בהתמודדות עם בעיות שליטה על הסוגרים.