תרגילי קיגל לטיפול בבריחת שתן

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול מדויקת ועוצמתית.
ההומאופתיה מאבחנת את המטופל בצורה יסודית ומבינה את מקור ושורש המחלות.
ההומאופטיה משנה את חייו של המטופל ומחזירה אותו לאיזון בריאות ושמחה .

תרגילי קיגל לבריחת שתןשיטת קיגל לטיפול בבריחת שתן התגלתה באופן מקרי על ידי רופא בשם קיגל, אשר שמע מהמטופלים שלו על יתרונות תרגילים לשיפור יחסי המין, באמצעות כיווץ שרירי רצפת האגן על מנת להשיג עוצמה רבה יותר בזמן האורגזמה.

לאחר מחקר ופיתוח שביצע, פיתח הרופא ושכלל את השיטה לטיפול יעיל גם במצבים של בריחת שתן.

תרגילי קיגל הם דרך יעילה ביותר לשליטה טבעית בבריחת שתן. הם מסייעים לנשים וגברים רבים להתמודד עם הבעיה, ללא קשר לגורם לבעיה או לגיל. התרגילים מחזקים את שרירי רצפת האגן, באמצעות תמיכה וחיזוק שלפוחית שתן. כאשר שרירי רצפת האגן חלשים, קיים סיכון גבוה יותר לדליפת שתן שאינה רצונית. תרגילי קיגל משפרים את המצב באופן נרחב.

כיצד מבוצעים תרגילי קיגל?

התרגילים נועדו לאמן את שרירי רצפת האגן ולחזקם. ניתן לבצעם באופן צנוע ובכל עת. ראשית, יש להבין את מהות התרגול, ואז לפעול בהתאם להוראות, צעד אחר צעד, לכיווץ והרפיית שרירי רצפת האגן.

מציאת השרירים הנכונים – יש להתחיל במציאת השרירים הנכונים לשם כיווץ והרפיית שרירי רצפת האגן. על מנת לשלוט בתרגול, וככל שניתן, מומלץ להפסיק מתן שתן באמצע התהליך על מנת להבין כיצד לבצע את התרגיל ולשלוט בשרירים הנכונים.

שכלול הטכניקה – לאחר שזוהו שרירי רצפת האגן, יש לרוקן את שלפוחית השתן ולשכב על הגב, לכווץ את השרירים, להחזיק את הכיווץ למשך חמש שניות, ולאחר מכן להירגע במשך חמש שניות. מומלץ לנסות את התרגיל במשך ארבע או חמש פעמים ברציפות.

בהמשך, ניתן לעבוד על כיווץ השרירים במשך עשר שניות בכל פעם, ואז מנוחה של עשר שניות בין תרגיל לתרגיל. כאשר מושגת המומחיות, ניתן לבצע את התרגיל בקלות ובצנעה בכל עת ובכל מקום במהלך היום.

שמירת המיקוד – על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, יש להתמקד בהידוק שרירי רצפת האגן בלבד. יש להיזהר שלא להגמיש את שרירי הבטן, הירכיים או הישבן. מומלץ להימנע מלעצור את הנשימה, ולנשום בחופשיות במהלך התרגילים.

אין להפוך את הרגל השימוש בתרגילי קיגל בעת התחלת והפסקת זרם השתן, שכן מצב זה יביא להחלשת השרירים והגדלת הסיכון לדלקת בדרכי השתן.

כיצד מסייעים תרגילי קיגל לדליפת שתן?

גורמים רבים אחראים על החלשות שרירי רצפת האגן, כולל הריון, לידה, ניתוחים, הזדקנות ועודף משקל. יש לזכור כי תרגילי קיגל מועילים פחות לנשים הסובלות מדליפת שתן חמורה המתרחשת בעת עיטוש, שיעול או צחוק. בנוסף, התרגילים אינם מועילים לנשים אשר חוות בריחת שתן באופן בלתי צפוי בכמויות גדולות עקב שלפוחית מלאה.

ניתן לבצע תרגילי קיגל במהלך הריון או לאחר לידה, על מנת לנסות למנוע בריחת שתן. התרגילים מחזקים את שרירי רצפת האגן, התומכים ברחם, ואחראים על השליטה בשופכה, המעי ופי הטבעת הקטן. כאשר שרירים אלו חלשים, התוצאה המתקבלת היא בריחת שתן.

היתרונות בביצוע תרגילי קיגל

גברים ונשים יכולים ליהנות מביצוע התרגילים, תוך השגת יתרונות משמעותיים עבור שני המינים.

הריון ולידה – תרגילי קיגל מומלצים במיוחד בתקופת ההיריון, במהלכה שרירי רצפת האגן חלשים יותר. ככל שמתקרב תאריך הלידה, יסייעו התרגילים ללידה קלה יותר.

עודף משקל – מצב זה מכביד על שרירי אזור האגן באמצעות לחץ נוסף. לצד התרגילים, מומלץ אף להקפיד על ירידה במשקל.

הזדקנות – תרגילי קיגל מסייעים במניעת בריחת שתן, סיבוכים ובעיות רבות אחרות של רצפת האגן, הקשורים לעיתים קרובות בהזדקנות וירידה בטונוס השרירים. מצב זה נפוץ מאוד עם הגיל, אך הוא אינו מהווה חלק בלתי נמנע מההזדקנות. התרגילים חשובים במיוחד עבור נשים, היות ועל פי הסטטיסטיקות, כ-55% מהנשים חוות מידה מסוימת של בריחת שתן במהלך חייהן.

שיעול כרוני – תרגילי קיגל מייעלים את היכולת לכווץ את שרירי רצפת האגן, לפני שהלחץ בחלל הבטן, הנגרם בשל עיטוש, שיעול או צחוק, מובילים לבריחת שתן.

גיל המעבר – התרגילים מסייעים להתגרות על דליפת שתן בגיל המעבר, הנגרמת בשל איבוד אסטרוגן.

ניתוח – בריחת שתן עלולה להתרחש לאחר כריתת רחם בקרב נשים וניתוח ערמונית בקרב גברים. מומלץ להבין וליישם את התרגילים על מנת לצמצם את תופעות הלוואי של בריחת השתן.

גורמים אחרים – אלה כוללים טיפולים תרופתיים, מחלות מסוימות כגון סוכרת או פרקינסון, אשר עלולים לגרום לבריחת שתן בקרב נשים וגברים.

ראו גם:

תרגילים למניעת בריחת שתן

הומיאופתיה לטיפול בדליפת שתן

אז מה היה לנו בכתבה:
Picture of רינת בר-לב
רינת בר-לב

מומחית לטיפול בבריחת שתן למבוגרים, מתבגרים וילדים. רינת עם נסיון רב בהתמודדות עם בעיות שליטה על הסוגרים.