מוצרי ספיגה למניעת בריחת שתן

בחירת טיפול זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול בבריחת שתן!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אובדן שליטה בשלפוחית השתן הינה בעיה מטרידה אשר ניתנת לטיפול. מוצרי ספיגה למניעת בריחת שתןקיימים עשרות מוצרים לסיוע בעת בריחת שתן, אשר נועדו לעזור לאדם בגיל השלישי לשלוט בסימפטומים קלים, בינוניים וקשים.

מוצרי הספיגה הקיימים לשימוש בקרב מבוגרים, מיועדים לאנשים הסובלים מבעיית בריחת שתן, חוסר עצמאות, או אבדן שליטה על הצרכים. מצבים אלו נובעים בשל בעיה קוגניטיבית או מחלה פיזית. כך או אחרת, העדר שליטה על הסוגרים, בכל גיל, יכול לאיים ולהלחיץ כל אדם.

לשם כך קיימים מוצרי הספיגה המיועדים לאנשים בגיל השלישי, על מנת להשיב להם את תחושת העצמאות והנוחות, הפגת המבוכה והמתח, וסילוק האשמה.

מוצרי ספיגה לטיפול בבריחת שתן – סוגים

פדים ובגדי מגן, כמו גם שפע מגוון המוצרים הקיימים להגנה מפני בריחת שתן, מסייעים ביעילות לטיפול בבריחת שתן ופעילות יתר של שלפוחית השתן. הם כוללים מגוון רחב של גדלים, סגנונות וצבעים.

  • פדים סופגים – מעניקים בטחון ונוחות, מולבשים בתוך התחתונים, מיועדים לנשים וגברים, מהודקים למקומם בעזרת רצועות דביקות, ועשויים בצורה כזאת שחוסמת ריחות. הפדים לוכדים שמונה או יותר גרם שתן ויש להרחיקם ממגע בעור. הם מתאימים לשימוש בכל שעות היום.
  • מכנסונים למבוגריםמולבשים כמו תחתוני בד רגילים לנשים וגברים, אלא שהם כוללים ריפוד עמיד לנוזלים ועשויים מכרית בד שיכולה לספוג 10 או יותר גרם שתן. מתאימים לשימוש חוזר, רחיצים, ובדרך כלל זמינים במגוון צבעים. מכנסונים למבוגרים ניתנים להשגה לשימוש בשעות היום או הלילה, שומרים על לחות העור, מספקים שליטה טובה ומונעים ריחות. קיימים גם מכנסונים עשויים פלסטיק, ללבישה מעל התחתונים הרגילים אותם לובש המבוגר, והם מסייעים בהגנה מפני בריחת שתן קלה עד בינונית.
  • חיתולים למבוגרים – מוצרי סיוע בדליפת שתן נפוצים מאוד ומגיעים במגוון סגנונות וצבעים, וחלקם דומים לתחתוני גומי. הם חד פעמיים, וניתנים להשגה עבור שימוש למשך היום, או לשעות הלילה, ומאפשרים המשך תפקוד תקין וחסר דאגות או בושה.
  • מגני מזרון –בעלי שכבה סופגת בצד אחד ומחסום רטיבות בצד השני. מגיעים בגדלים שונים לשם הגנה על מזרנים, כסאות, או כסאות גלגלים, ורצועות דביקות שומרות על יציבותם. מגני המזרון עוזרים להגנה מפני בריחת שתן. חלקם עשויים בגימור אנטי בקטריאלי ואנטי פטרייתי.
  • מכשירי אימון לרצפת שרירי אגןמכשירים אלו יכולים לעזור לשפר, באמצעות תרגילים, את שרירי רצפת האגן. הם נועדו לסייע לשליטה בשרירי הסוגרים. מבוגר שמשתמש במכשירים אלו, יגלה שהם משפרים את שליטתו בשלפוחית השתן.

התאמת מוצרי ספיגה

על מנת להפיק את מלוא הסיוע ממכשירים אלו, יש לבדקם היטב, לבצע מחקר טרם הרכישה, ולהתייעץ עם הרופא, על מנת לוודא את מלוא יעילותם לטיפול בבריחת שתן ולנצל את מלוא יתרונותיהם.

על מנת להבטיח התאמה מלאה של המוצרים הקיימים לטיפול בבריחת שתן בקרב אנשים בגיל השלישי, יש צורך לסווג קודם את סוג בריחת השתן. האם התופעה מתרחשת בעת שיעול, מאמץ, האם היא נובעת כתוצאה משרירי רצפת אגן חלשים אצל נשים, או שהיא מתרחשת בעת מאמץ.

מוצרי הספיגה מספקים איכות חיים טובה יותר לקשישים, כל עוד מקפידים על בחירת המוצרים המתאימים ביותר. כאשר בוחרים חיתולים לאדם מבוגר, למשל, יש לבדוק האם הם נוחים, האם הגודל מתאים, האם יש צורך לבחור בחיתול יום או לילה, ומה רמת הספיגה שלהם.

יש מבוגרים הסובלים מחוסר יכולת עצמאית להגיע לשירותים, בשל הגבלה תנועתית או חוסר שליטה בצרכים. הם ימצאו את הפתרון וההקלה באמצעות מגוון מוצרי הספיגה העומדים לרשותם.

בחירה נכונה של מוצרי ספיגה לאנשים בגיל השלישי מבטיחה את שיפור איכות החיים. מגוון המוצרים, שפע האפשרויות הניתנות לבחירה, ושלל המוצרים הקיימים היום, יכול לבלבל, אך בדיקה יסודית שלהם, לצד שיקולי ההתאמה הספציפיים למבוגר, כמו גם יעוץ מקצועי, יביאו לבחירת המוצר המתאים ביותר.

מוצרי ספיגה למניעת בריחת שתן

אז מה היה לנו בכתבה:

רינת בר-לב

רינת בר-לב

מומחית לטיפול בבריחת שתן למבוגרים, מתבגרים וילדים. רינת עם נסיון רב בהתמודדות עם בעיות שליטה על הסוגרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב